GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP EDEN PROFESYONEL, GÜLER YÜZLÜ KADRO

Close Icon
   
Contact Info     02122304748

ZİRKONYUM DİŞ FİYATLARI

ZİRKONYUM DİŞ FİYATLARI

Ağzımızın sağlığı çok önemlidir. Biz ona ne kadar iyi bakarsak o da bize o ölçüde cevap verecektir. Vücudumuzun giriş kapısı olan ağzımız mikropları tutmakla birlikte eğer dişlerimizi her gün fırçalamazsak yuva yapmalarına da olanak sağlayabiliriz. Çürüyen dişlerimiz için farklı seçeneklerde tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Kanal tedavisi en önce yapılması gereken tercihtir. Diş kaybolmalarını önlemek için yapılan kaplamalardan biri zirkonyum diş kaplamalarıdır. Diş dokusu ve diş eti arasındaki uyumu en iyi sağlayan uygulama bu tedavi ile yapılan kaplamadır. Doğal diş yapısına çok benzeyen bu kaplama yönteminde ışığı geçirebilme özelliği ve renginde parlaklık vardır. Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerden renk değiştirmez. Alt yapısında metal olmadığı için diş eti hizasında koyu renk bir çizgi olmaz. Daha estetik bir görünüme sahiptir.

Zirkonyum diş kaplama bilgisayar tasarımı ile hatasız tasarlanarak ömrü daha uzatılmaktadır. Uzun süre kolay kullanımı ile yapımı için ödediğiniz maliyeti çıkarmış olursunuz. 300 ile 800 arasında değişen fiyatlarla farklı yerlerde yaptırabilirisiniz. Fiyatların değişken olması sizi korkutmasın aslında aynı kalitede ürünler kullanılmaktadır. Yalnız kliniklere göre faklılık göstermektedir. Yüksek dayanıklı yapısı ile kırılma riski daha aza indiren bu kaplama türü sıcaklık yalıtımı yapılmıştır. Bu avantajla sıcak ve soğuk yiyecekleri hiçbir sorunla karşılaşmadan kullanabilirsiniz. Metal destekli porselen dişlere göre hafiftir. Alerji yapmayan içeriği ile zirkonyum ağız sıvıları ile etkileşime girmez.

Zirkonyum diş fiyatları alternatif diş fiyatlarına göre daha yüksektir. Zirkonyum sağlıklı bir malzeme olmasının yanında kullanımı süresince ilk günkü gibi parlak durur. Fiyatı yüksek olan üç boyutlu torna tezgâhı olan CAD CAM’lerde işlenmesi ileri teknolojik fırınlarda sinterlenmesi zirkonyum diş fiyatını arttıran etkenlerdendir. Ayrıca el emeğinin çok fazla ve stresli olması yine bu diş kaplamasının fiyatını arttırmaktadır.  Diş hekimi tarafından son derece iyi ayarlanması gereken diş kesim açısı ile alınacak ölçüler en önemli olan noktadır. Bu aşamayı doğru planlamadıkça uygulamayı başlamanın hiçbir anlamı yoktur. Karşınızdaki insanlara daha güzel gülücükler atmak için elinizi taşın altına koymalısınız.

Kaynakça:

http://www.alpdent.com

http://www.kadinlarkulubu.com/forum

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir