GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP EDEN PROFESYONEL, GÜLER YÜZLÜ KADRO

Close Icon
   
Contact Info     02122304748

Şeffaf Diş Teli Neden Tercih Edilmelidir?

Şeffaf Diş Teli Neden Tercih Edilmelidir?

Bazı kişilerin dişlerinde, gelişme çağında oluşan bazı problemlerden dolayı yapısal olarak bozukluklar görülmektedir. Bu sorunların başlıca nedenleri; dudak emme, parmak emme, düzensiz ve sağlıksız yeme alışkanlıkları, dişlerin çıktığı zamanlarda dişleri sert cisimler ile zorlama gibi pek çok nedenlerdir. Çoğu zaman dişlerde ki bozukluklar sonradan çevresel faktörlere bağlı olarak oluşsa da, nadir olarak genetik olarak diş bozuklukları da görülebilmektedir.

Anne ve babalar, diş bozuklukları konusunda temkinli davranmalı ve çocuklarının diş yapısını sürekli olarak gözlemlemelilerdir. Özellikle çene yapıları bazı kişilerin bozuk olabildiğinden, bu durum çocukluk yaşlarında fark edilir ise tedavisi daha kısa süre içerisinde yapılabilir.

En etkili diş düzeltme tedavisi, diş teli uygulanarak yapılan tedavidir. Bu tedavi yönteminde kişilere ortodontist tarafından, diş teli takılır ve belirlenen süre içerisinde sürekli olarak kullanmaları istenir. Diş telleri, kişilerin kendilerinin takıp çıkarabilecekleri bir madde değildir. Ortodontist dikkatli bir şekilde diş telini tekrar ve düzenli aralıklar ile kontrole gelmenizi ister. Düzenli olarak yapılan kontroller ile tedaviniz tamamlanır.

Diş teli tedavisi denildiğinde pek çok kişinin aklına diş üzerinde kötü bir görünüm oluşturan, metal diş telleri gelir. Bu yüzden dişlerinin aslında diş teli tedavisi olması gerektiğini bilenler, bu görümü istemediklerinden tedaviyi kabul etmemektedirler. Şeffaf diş teli ise bu tür sorunları ortadan kaldırmak için geliştirilmiş bir maddedir. Şeffaf diş teli ile diş üzerinde ki o kötü görünüm oluşmamakta ve hatta diş telinin varlığı bile karşı taraftan pek hissedilmemektedir.

Dişlerin bozuk olması ya da diş tellerinin kötü görünüme yol açması, kişileri sosyal açıdan etkilemektedir. Dişlerde bulunan tele kişiler bir süre sonra alışırlar fakat karşı tarafa görünüm olarak rahatsızlık vereceklerini düşündüklerinden bu durumda büyük rahatsızlık duyarlar. Şeffaf diş teli kullanımı, en çok görünüm açısından tercih edilmektedir. Fakat şeffaf diş telleri tamamen görünmez değildir. Yakın mesafeden ve dikkatli bakıldığında, dişlerde tel olduğu fark edilebilir. Ama birçok şeffaf diş teli tedavisi olmuş kişi, tedavileri süresinde dış görünüm konusunda zorluk çekmemiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir