GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP EDEN PROFESYONEL, GÜLER YÜZLÜ KADRO

Close Icon
   
Contact Info     02122304748

İmplant fiyatları nelere göre belirlenir?

İmplant fiyatları nelere göre belirlenir?

 

Sağlığı bozulan dişlerinizin yerine asla eskileri gibi dişler yaptıramazsınız. Bu bir gerçektir. Yinede gelişen bilim ile ortaya çıkan farklı tedavi yöntemleri gerçeğini artmayacak dişler takmaktadır. Bunlardan en uygunu implant tedavisidir. Zor ve ağrılı olan bu diş taktırma yöntemi ile belkide eskisinden daha sağlıklı olan dişlere kavuşabilirsiniz. Kalitesi yüksek ve uzun yıllar kullanabileceğiniz implant dişler uzun ve sabır isteyen bir süreçten geçerek yapılmaktadır.

Fiyat olarak diğer diş tedavilerine göre pahalı olan bu tedavi kişinin kendi tercihidir. Bir daha bu dişlerle uğraşmayım diyorsanız sizde bu tedaviye evet demelisiniz. İlk çıktığı senelere göre daha düşen fiyatlar bir hayli ucuzlamış. Her hasta kendine özgü şartlar doğrultusunda ağız yapısının durumuna göre incelenerek fiyatlandırılmaktadır. Öncelikle diğer dişlerinizin tedavisinde yapılacağı için önemli olan başlangıç fiyatı bu dişleri belirlemektedir. Eğer diğer dişlerinizde sorun yoksa netice daha uygun fiyat olabilir. İmplant fiyatları belirleyen unsurlar arasında kaç dişinizin implant olacağı kesinleşmelidir. Çünkü diş sayısı arttıkça fiyat artmaktadır. Hekiminizin kullandığı diş markasına diğer etkendir. Bu tedavi için kullanılan malzemenin araçlarını çoğu hekim dışarıdan getirtir. Bu da fiyat farkı yaratır. Diğer bir etken yeni kemik oluşumunu arttırmak için kullanılan kemik grefti  adı verilen kemik tozudur. Bu kemik tozunu çene yapısının kemik oluşumuna nasıl tepki verebileceği tasarlanamıyorsa ya da implant vidaları takıldıktan sonra kemiğe uyum süreci uzuyorsa hekimin isteği ile kullanılan bir malzemedir. Ve yıllarca boş kalan diş yuvalarının bu operasyona engel olması durumunda ayrı bir operasyonla gerek görülen sinüs tabanı yükseltmesi ile kemik oluşturulması adımında ihtiyaç duyulan sinüs lifting denilen maddenin alınması da fiyatı etkilemektedir. Uzun bir tedavi sürecinin sizi beklediği implant dişlerde çok temiz ve bakımlı dişleriniz olmalıdır. Üç veya altı ay gibi bir iyileşme süreci sizi bekliyor.

İmplantınızın kalitesine ve kullanılan tedavi araçlarına göre belirlenen implant fiyatları sizi korkutmasın. Sağlığınız için olabilecek her masrafa katlanmalısınız. Yıllarca sağlıklı kullanabileceğiniz bu dişler sayesinde bir daha beklide dişçi koltuğuna oturmayacaksınız. Avantajlarını düşündüğünüz zaman verdiğiniz paranın miktarı aklınıza bile gelmez.

Kaynakça:

http://www.kizlarsoruyor.com

http://www.alpdent.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir