GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP EDEN PROFESYONEL, GÜLER YÜZLÜ KADRO

Close Icon
   
Contact Info     02122304748

implant fiyatları ne kadardır?

  1. implant fiyatları ne kadardır?

 

İmplant yapay diş kökünün çene vidalama yöntemi ile yapılmasıdır. İmplant diş telinin kökünü oluşturmaktadır. Normal diş teli fonksiyonları impant tedavi ile gösterilebilmektedir. İmplant diş ise yapay kökün üstüne protez oluşturulması sonucu yapılır.  İmpant tedavisi yoğun olarak uygulanmaktadır. Diğer diş tedavilerine oranla başarı oranı çok daha yüksektir. Fakat fiyatları oldukça yüksektir.

İmplant fiyatları oldukça değişkendir Bin TL ile 70 Bin TL arasında değişkenlikler gösterir. Bu fiyatlar belirlenirken kullanılan malzeme, tedavinin uygulanacağı diş sayısı, diş hekmin tercihi, işçilikler, tedavi öncesi uygulanacak olan testler dikkatte alınır. İmplant fiyatları değişkenliğinin nedenleri oldukça fazladır.

 

SGK implant masraflarını karşılamaz. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından fiyatları belirlenir. Bu fiyatlar 3 senede bir değişmektedir. Bu fiyat listesi ilden ile değişmektedir.

 

Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Trabzon illeri için belirlene  fiyatların bazıları şu şekildedir;

 

Yapılan işlem         KDV dahil (%8)

Supperiostal İmplant (İmplant Ücreti Hariç)       876,00

Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)          583,00

Kemik İçi İmplant (Blade Tek İmplant Ücreti Hariç)     606,00

Tek Köklü Dişte Reimplantasyon       384,00

Çok köklü dişte reimplantasyon         400,00

İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene)

 

Türk Diş Hekimleri Birliği tarafında belirlenen implant fiyatları 2014 yılına göre yüzde 20 oranında zamlı olarak belirlenmiştir.

 

İmplant fiyatlarının yüksek olmasının çok fazla nedeni vardır. Cerrahi işlem olması ve oldukça hassas bir çalışma gerektirmesi bu nedenlerin başında gelir. Bu tedavi için bazı kan testleri gerekir. Aynı zamanda çene kemiğinin kemik yoğunluğu da incelenmektedir. Uzun sürekli bir tedavi olan implant tedavisi için ön hazırlıklar yapılmaktadır. Malzemeleri oldukça pahalıdır.  İmplant fiyatları tedavi gören kişilerin artması ile düşmektedir.

 

İmplant tedavisi uygulanması gereken durumlardan biri de büyüme gelişimi sürecinde olan kişilerin tek diş eksikliği olduğu durumdur.

 

İmplant fiyatları  ve bu fiyatlarını etkileyen nedenler genel olarak bu şekildedir. İmplant tedavisi bilimin ilerlemesi ile birlikte oldukça yaygınlaşmış ve kolaylaşmıştır.

Kaynakça:

http://www.alpdent.com

http://www.uzmantv.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir