GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP EDEN PROFESYONEL, GÜLER YÜZLÜ KADRO

Close Icon
   
Contact Info     02122304748

Görünmez Diş Teli Mi Yoksa Metal Diş Teli Mi?

Görünmez Diş Teli Mi Yoksa Metal Diş Teli Mi?

Diş teli taktırmak isteyen kişi ya da kişiler artık bu alanda karşılarına çıkacak olan çeşitlilik sayesinde istedikleri diş tellerini taktırabilme fırsatı bulacaklar. Farklı diş telleri arasından rahatlıkla seçim yapabilecek, istedikleri diş telleriyle istedikleri gibi bir görünüm elde edebilecekler. Metal diş telleri, dişin arka tarafına takılan lingual adı verilen diş plakları ve şeffaf görünümlü diş plakları; bu alanda diş teli taktırmak isteyen kişi ya da kişilere sunulan çeşitlilik olmaktadır. Bu diş telleri arasında yer alan dişin arka tarafına takılan lingual adı verilen diş telleri ve şeffaf görünümlü diş telleri; görünmez diş teli olarak bilinmektedir. Bu diş tellerinin belli başlı özellikleri bulunmaktadır. İlk olarak dışarıdan bakıldığı zaman hiç kimse tarafından görülmediği için insanlar tarafından en çok rağbet gören diş telleri olmaktadırlar. İnsanlar bu diş telleri sayesinde artık dişlerini saklamaktan kurtulacaklar, rahatlıkla etrafa gülümseyebilecekler, istedikleri gibi ağızlarını açabilecekler; hiçbir kimse kişinin diş teli taktığını hiçbir şekilde anlamayacak.

Diş teli çeşitleri arasında en çok rağbet gören diş telleri; metal diş telleri olmaktadır. Bunun nedeni ise; en eski diş teli çeşidinin bu diş teli çeşidi olmasıdır. İnsanlar bu diş teline karşı alışkanlık kazanmıştır ve diş teli taktırmak isteyen kişi ya da kişilerin birçoğunun ilk olarak aklına bu kalıp gelir. Bu yüzden görünmez diş teline oranla; metal diş telleri daha çok rağbet görmektedir. Ancak görünmez diş tellerinden haberdar olan insanların birçoğu da artık metal diş teli yerine; bu gruba giren diş tellerini tercih etmektedirler. Çünkü bu diş tellerinin metal diş tellerine göre birçok avantajı bulunmaktadır. İlk olarak dışarıdan bakıldığı zaman fark edilmemesi ciddi bir avantajdır. Aynı zamanda şeffaf diş telinin bu grupta yer alıyor olması ve çıkarılıp takılabilir özelliği sayesinde insanların katı yemek yemelerine engel olmaması önemli bir detaydır.

Görünmez diş teli taktırmak metal diş tellerine göre birçok avantajı bünyesinde barındırsa da; daha pahalı olmaktadır. Bu fiyat artışında bu diş tellerinin avantajları önemli etkendir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir