GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP EDEN PROFESYONEL, GÜLER YÜZLÜ KADRO

Close Icon
   
Contact Info     02122304748

Dişlerdeki Problemler Ortodonti Maliyetini Etkiler Mi?

Dişlerdeki Problemler Ortodonti Maliyetini Etkiler Mi?

 

Güzel Bir Gülümseme Estetik Diş Yapısıyla Mümkündür

 

İnsanlar güzel bir gülüşe sahip olmak isterler. Dişlerini güvenle sergileyebilmek için çarpık ileri geri bir dizilimde olmamaları, aralarının çok açık olmaması gerekir. Güvenle gülümseyen insanlara dikkat ettiğinizde ağız ve diş yapılarının estetik yapıya sahip olduklarını görürsünüz. Estetik bir diş yapısına sahip olmanız günümüz ortodontik bir tedaviyle mümkündür.

 

Her Bütçeye Uygun Ortodontik Tedavi

 

Ortodontik tedavide kullanılan diş teli ve braket malzemesi tedavinin fiyatının hesaplanmasında asıl etkendir. Kullanılan malzemeler Amerikan, Avrupa veya Çin kökenli malzemeler olabilir. Çin’den ithal edilen malzemeler fiyat açısından daha uygundur.

 

Kullanılan braket malzemeler ve diş teli dişlere önden takılabildiği gibi dişin ağız boşluğuna bakan dile dönük tarafına da yerleştirilebilir. Bu tedavi lingual tedavi olarak adlandırılır. Ağız içinin ilk uygulama haftasında yara oluşmasına neden olsa da estetik açısından tercih edilen bir uygulamadır. Normal ortodontiye göre diş teli fiyatları daha pahalıdır. Lingual yöntemde laboratuvar maliyetleri tedavinin maliyetini artırmaktadır.

 

Tedavinin başlangıcında ortodontist dişlerinize röntgen filmi çekecektir. Eğer dişlerinizde kopukluk, kırılma, çürük gibi problemler yoksa ortodonti tedavisine başlanabilir. Ortodonti tedavisine başlamak için çene yapısında bir problemin olmaması gerekir.

 

Dişlerdeki Sorunlar Ve Randevu Sıklığı

 

Diş telinin takılması sonrasında ortodontist kontroller için düzenli olarak sizi kliniğine çağıracaktır. Diş teli taktıranların sıklıkla yaşadıkları problem ağız içi yaralarıdır. İlk takıldığı haftalarda ağrı problemi de olabilecektir. Ayrıca zaman içinde dişlerde olan ileri geri problemi düzelttikçe diş telinde uzamalar meydana gelecek ve ağız boşluğuna batmaya başlayacaktır. Ortodontist hem dişlerdeki düzelmeyi kontrol edecek, var olan bir problem görürse önlemini alacak hem de uzun gelen diş telini kesecektir. Bazen arkada kalmış dişler lastikle çektirilme yaparak öne getirilebilir. Yaşanılan sorunlar ve buna bağlı olarak uygulanacak tedavi diş teli fiyatları üzerinde etkili olacaktır.

 

 

Ortodontist kliniğe ilk gittiğinizde sizden ağız ve çenenizin panoramik görüntüsünü ister. Arkasından yapacağı genel diş muayenesi ile dişlerdeki çürüme, dolgu gibi problemli noktaları https://www.alpdent.netanlar. Yapacağı bu kontroller ve hastanın seçeceği tedavi yöntemi (normal ortodonti, lingual yöntem veya şeffaf plak seçimi) ile tedavinin süreci, zamansal planlaması ve diş teli fiyatları  ortaya çıkacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir