GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP EDEN PROFESYONEL, GÜLER YÜZLÜ KADRO

Close Icon
   
Contact Info     02122304748

Diş Teli Nasıl Takılır ve Kaç Farklı Şekilde Takılabilir?

Diş Teli Nasıl Takılır ve Kaç Farklı Şekilde Takılabilir?

Diş teli taktırmak isteyen kişilerin belli başlı adımları diş hekimi kontrolünde izlemeleri gerekmektedir. Zira diş teli taktırma operasyonu her ne kadar basit bir operasyonmuş gibi görünse de; kimi zaman bu durum zorlu bir süreci kapsayabilmektedir. Özellikle bu durum dişlerde açığa çıkabilen sorunlarla doğrudan alakalı olmaktadır ve diş teli taktırmak isteyen kişi ya da kişiler bu tür sorunlarla karşı karşıya kalmaları durumunda öncelikle dişlerinde ortaya çıkan sorunları gidermelidirler. İşte diş teli nasıl takılır sorusu da; bu esnada değişkenlik gösterebilen durum olmaktadır. Diş teli nasıl takılır sorusu aşağıda yer alan adımlardan oluşmaktadır:

  • Öncelikle diş teli taktırmak isteyen kişi ya da kişiler; kendilerine en uygun gelen diş hekimine başvurarak, randevu alırlar.
  • Randevu tarihi geldiğinde; ilgili kişi ya da kişiler, diş hekimine giderek muayene olurlar.
  • Muayene esnasında diş hekimi öncelikle diş teli taktırmak isteyen kişinin diş yapısını inceler.
  • Diş hekiminin diş teli taktırmak isteyen kişinin dişlerinde sorun var ise; bu sorunların çözüme kavuşturulması için kişiye uygun tarih verir.
  • Bu tarih geldiğinde kişi yine diş hekimine gider ve dişlerde ortaya çıkan sorunlar çözüme kavuşturulur.
  • Bu esnada ilgili kişiye dolgu da yapılabilir, sorunlu diş ya da dişler de çekilebilir.
  • Diş hekimi sorunlu dişleri tedavi ettikten sonra; yine ilgili kişiye bir tarih verir.

 • Bu tarih geldiğinde sorunları dişlerin tedavisinin sonuç verip vermediği kontrol edilir. Eğer sorun vermiş ise; diş hekimi diş ve çene yapısına uygun olarak, kişinin kendi seçeceği diş teli doğrultusunda kalıp hazırlamak üzere ölçü alır. Eğer dişlerde ortaya çıkan sorunlar giderilmemiş ise; yine kişiye bir tarih verilerek dişlerin tedavisine devam edilir, işte bu esnada diş teli taktırma süresi değişkenlik gösterebilen bir durumdur.
 • Diş ve çene yapısına uygun olarak kişinin seçeceği diş teli doğrultusunda hazırlanan kalıp, diş hekiminin vereceği tarihte dişlere takılır.

Diş teli nasıl takılır sorusu; yukarıda maddeler halinde karşınıza çıkan adımlarla cevap bulmaktadır. Bu adımlar izlenilerek, diş teli taktırma operasyonu sonuçlandırılmış olmaktadır.

Kaynakça:

http://www.alpdent.net

http://www.milliyet.com.tr

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir