GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP EDEN PROFESYONEL, GÜLER YÜZLÜ KADRO

Close Icon
   
Contact Info     02122304748

Diş Teli Nasıl Takılır Kimlere Uygulanabilir?

Diş Teli Nasıl Takılır Kimlere Uygulanabilir?

Diş teli taktırmak isteyen kişi ya da kişiler bu alanda birçok adımla karşı karşıya kalırlar. Bu adımlar kişiden kişiye göre artış gösterebilir. Bu yüzden herkeste aynı süreçte diş teli takılabilmesi mümkün olamayabilir. Özellikle diş teli taktırmak isteyen kişilerin dişlerinde sorun var ise; öncelikle bu sorunların giderilmesi gerekmektedir. Bu yüzden adımlar bazen artış gösterebilir. Diş teli taktırmak isteyen kişi ya da kişiler önceliklerine kendilerine uzman bir diş hekimi bularak görüşmeli ve randevu almalıdırlar. Bu randevu esnasında diş hekimi tarafından ilk olarak muayene yapılır ve bu muayene esnasında kişinin seçeceği diş teli çeşidine uygun olarak diş ve çene yapısı doğrultusunda kalıp oluşturulmak üzere ölçü alınması işlemi gerçekleştirilir. Diş hekimi uygun bir tarih verir ve bu tarih geldiğinde seçilen diş teline ve kişinin diş ve çene yapısına uygun olarak diş hekimi tarafından oluşturulmuş olan kalıp dişlere takılır. Diş teli nasıl takılır sorusu bu şekilde cevap bulmuş olur.

Eğer bu işlemden önce dişlerinde sorun bulunan kişi ya da kişiler var ise; öncelikle bu sorunların giderilmesi gerekmektedir. Bunun için diş hekimi tarafından uygun tarih verilir ve bu tarih geldiğinde sorunlu dişlerin sorunlarının giderilmesi üzerine tedavi yapılır. Gerekirse dolgu yapılır, gerekirse diş ya da dişler çekilir. Daha sonar yine diş hekimi uygun bir tarih verir ve bu tarih geldiğinde de; sorunlu dişlere uygulanan tedavinin sonuç verip vermediği kontrol edilir. Eğer sonuç vermemiş ise; dişlerin sorunlarının giderilmesi üzerine yine uygun bir tarih verilir ve yine tedavi yapılır. İşte bu sorun yüzünden bu diş teli taktırma süresi uzama gösterebilir. Diş teli nasıl takılır sorusu; sorunlu diş ya da dişlerin bulunmasına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Eğer sorunlu dişlerin sorunları giderilmiş ise ve kontrol yapıldığında herhangi bir sorun yok ise; diş teli kişinin dişlerine takılabilir.

Diş teli nasıl takılır sorusuna cevap vermeye çalıştık. Bu esnada karşılaşılabilecek olan adımlar aşağı yukarı bu şekildedir, bu adımlar kişiden kişiye değişebilmektedir.

Kaynakça:

http://www.alpdent.net

http://www.hurriyet.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir