GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP EDEN PROFESYONEL, GÜLER YÜZLÜ KADRO

Close Icon
   
Contact Info     02122304748

Diş Teli Fiyatları Neye Göre Farklılık Gösterir

Diş Teli Fiyatları Neye Göre Farklılık Gösterir

Diş teli fiyatları ve takılması maliyetleri yüksek bir işlemdir. Bu nedenle önceden bilgi sahibi olunması hem bütçenin ayarlanmasını sağlar hem de tedaviyi yaptırmak için doğru bir doktorun tercih edilmesini sağlayabilir. Diş tellerindeki fiyat değişiklikleri farklı tiplerde diş tellerinin kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Yaygın olarak kullanılan diş telleri metal kullanılarak hazırlanan diş telleridir. Sonuç olarak aynı işlevi sağlıyor olmasına rağmen görüntü itibari ile sorun yaşatabilmektedir. Özellikle renksiz, gri metal diş telleri genç ve çocukların sevmediği bir modeldir. Bu nedenle de farklı modeller denenebilmektedir. Kullanılabilecek farklı modellerden bir tanesi de metal malzemelerin renklendirilmiş modelleridir. Bu tür modelleri daha çok çocuklar sevdiği için tercih edilebilmektedir. Fiyat olarak en uygun olanlarındandır.

Diş teli fiyatları için incelenebilecek bir başka model şeffaf diş telleridir. Şeffaf tipli diş telleri metal diş telleri gibi görünmezler. Kullanılan malzemesi ve kullanım şekli de farklı olan şeffaf teller daha yüksek rakamlara sahiptir. Yemek yerken ya da diş fırçalarken çıkarıp sonrasında takılabildiği için şeffaf tellerin kullanımı daha rahattır. Ancak normal diş telleri gibi dişe sabitlemek yerine kalıp olarak kullanılmaktadır. Bu anlama kişiye, çeneye ve diş yapısına özel olarak hazırlanır, kullanılan malzemesi ile farklılık gösterir. Bu da fiyatlarının daha yüksek olmasına neden olur. Tek bir parça halinde olmayıp braket kullanılarak hazırlanan şeffaf telleri de bulunmaktadır. Ancak bu tür tellerinde de maliyetler yüksek olabilmektedir. Ayrıca kopma ve kırılma riski olacağından pahalı bir seçim olabilmektedir.

Diş teli fiyatları arasında en pahalı olan diş telleri damon ve altın diş telleridir. Damon diş telleri esnek yapıya sahip olması nedeni ile kırılma söz konusu değildir. Daha dayanıklı olması nedeni ile kullanılabilir bir diş telidir. Aynı şekilde altın diş telleri de malzemesi itibari ile kaliteli ve dayanıklı bir diş telidir. Diş telinin en büyük riski olan kopma ya da kırılma gibi olumsuzluklar bu tür diş tellerinde görülmez. Ancak kullanılan malzemenin hammadde olarak bile pahalı olması maliyetlerin artmasına neden olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir